SuperBrykiet

O produkcie

o_produkcie1 Nasz brykiet nazywany przez nas suprebrykietem jest produktem, z którego możemy być dumni. Powstaje w procesie technologicznym obejmującym odpowiednie rozdrabnianie surowca, następnie jego dokładne suszenie a dopiero później prasowanie. W swoim składzie zawiera wyłącznie trociny bez żadnych dodatków. Wielką zaletą naszego superbrykietu jest jego niewielka średnica, co pozwala stosować go jako paliwo do różnych rodzajów pieców, także tych z zasobnikiem. Dla odbiorców indywidualnych pakujemy go w wygodne do użycia worki co pozwala na utrzymanie czystości w kotłowni i ułatwia jego przechowywanie. Jesteśmy przekonani, że będziecie państwo zadowoleni stosując nasz brykiet do spalania w swoich piecach.
o_produkcie1 Zalety stosowania superbrykietu: Wysoka temperatura spalania Kaloryczność sięgająca 18000 kj Znikoma ilość popiołu po spaleniu sięgająca zaledwie 0,4% Możliwość wszechstronnego zastosowania Rozsądna cena za dobrą jakość.
o_produkcie1 W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku i uwagi naszych klientów, zwiększyliśmy ilość trocin liściastych, głównie bukowych w procesie produkcji brykietu. Pozwala to na uzyskanie wyższej temperatury spalania. Im wyższa temperatura spalania tym mniej szkodliwych substancji dostaje się do atmosfery i mniej sadzy w instalacji kominowej.Ostatnio w naszej ofercie pojawił się także brykiet dębowy. Dzięki swoim walorom i wysokiej kaloryczności zalecany jest do stosowania głównie w kominkach, także tych otwartych. Doskonale spełnia swoją rolę w procesie współspalania z drewnem kominkowym.
o_produkcie1 Trociny pozyskujemy z tartaków by móc przetwarzać czysty i sprawdzony surowiec. Dzięki temu w naszym brykiecie nie ma resztek płyt wiórowych, mdf, lakieru, okleiny czy innych niepożądanych odpadów. Surowiec zanim trafi do obróbki jest poddawany wstępnemu przesiewowi by pozbyć się większych kawałków drewna, sęków lub kory.